Dziś trudno jest wyobrazić sobie życie bez wysyłania sms – ów czy godzinnych rozmów ze znajomymi. Niestety wiele smatrfonów jest wyposażonych w bardzo słabe baterie i w związku z tym bardzo szybko się rozładowują. Co zrobić, gdy nasz telefon bardzo wolno się ładuje?

Dlaczego smartfony trzeba często ładować?

Co prawda akumulatory we współczesnych smartfonach z roku na rok są coraz pojemniejsze, ale powszechne oraz bardzo intensywne użytkowanie tego sprzętu sprawia, że wiele modeli bardzo szybko się rozładowuje.

Dziś producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii, które będą jeszcze szybciej ładować smartfony. Poszczególne telefony posiadają akumulatory o różnej pojemności. W wielu tanich telefonach czy smartfonach flagowych marek można spotkać ogniwa o 4000 – 5000 mAh. Niestety taka pojemność często nie wystarcza i sprzęt trzeba ładować każdego dnia. Gdy telefon bardzo wolno się ładuje warto sięgnąć po szybko ładującą ładowarkę.

Czy szybką ładowarką można ładować zwykły telefon

Czasy, kiedy to każda marka telefonów wymagała specjalnej ładowarki już minęły. Obecnie prawie wszystkie smartfony można naładować przez port USB. Współczesne smartfony można bardzo szybko naładować, bowiem posiadają one opcję szybkiego ładowania. Aby skorzystać z tej opcji niezbędna jest ładowarka do telefonu szybko ładująca.

Warto pamiętać o tym, że wielu producentów smartfonów ma własny standard szybkiego ładowania. Mimo że prawie każdą ładowarką można naładować każdy smartfon, to jeśli ładowarka oraz telefon nie są ze sobą odpowiednio sparowane, to wówczas ładowanie może trwać znacznie dłużej.

Czy szybkie ładowanie szkodzi baterii?

Szybkie ładowanie telefonu to bardzo istotna rzecz, która w dużym stopniu zwiększa komfort użytkowania tego sprzętu oraz ułatwia życie. Czy ładowanie szybką ładowarką szkodzi baterii?

Szybkie ładowanie akumulatora powoduje jego dość silne nagrzewanie. Może to mieć bardzo niekorzystny wpływ na żywotność ogniwa, a w niektórych przypadkach może spowodować uszkodzenie akumulatora i doprowadzić do zwarcia lub zapalenia. Aby temu zapobiec producenci telefonów oferują taki sprzęt, które posiada specjalne zabezpieczenia. W celu zmniejszenia ryzyka przegrzania się akumulatora, pod koniec (powyżej 80%) ładowanie jest znacznie wolniejsze. Wówczas to ciepło zdąża się rozproszyć, a ogniwo nie jest nadmiernie obciążone.

W celu szybkiego ładowania telefonu warto wyposażyć się w taką ładowarkę, która posiada wystarczającą ilość amperów. Przed zakupem warto jednak zaczerpnąć opinii fachowca, który doradzi, jaka ładowarka do naszego telefonu będzie najlepsza.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment