Choć nowoczesne telefony komórkowe, czyli tzw. smartfony są niezwykle powszechne i właściwie każdy ma przynajmniej jeden z nich, to jednak nie da się ukryć, że są to nadal urządzenia bardzo drogie. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę to, że chce się kupić jeden z topowych modeli. Zasadne zatem staje się pytanie, kiedy najlepiej kupić smartfon? Czy jest na to jakaś najlepsza okazja i pora?

Premiera nowego modelu

Jeśli chce się kupić dobry, wydajny, a przede wszystkim tani smartfon, trzeba wiedzieć przede wszystkim, to kiedy dotychczasowo sprzedawane modele tanieją. A kiedy tanieją telefony? Oczywiście wtedy, gdy zastępują je nowsze modele. Z tego też powodu, gdy tylko zbliża się premiera nowych edycji i wersji, zdecydowanie warto poważnie rozważyć to, czy nie potrzebuje się wymiany zużytego już egzemplarza na coś nowszego.
Kiedy z reguły następuje taka zmiana modeli? Wszystko jest tak naprawdę zależne od danego producenta, lecz nie da się ukryć tego, że z reguły taka zamiana rocznika realizowana jest po prostu od nowego roku. Z tego też powodu, jeśli ktoś planuje kupno telefonu, warto wstrzymać się do stycznia lub lutego, ponieważ wtedy z pewnością uda się znaleźć coś tańszego.

Promocje na rynku

Z drugiej jednak strony nie każdy chce mieć telefonu starszej już daty, a co za tym idzie, nieco ograniczony jeśli chodzi o możliwości techniczne. Kiedy najlepiej kupować telefon nowy i topowy w swojej klasie? Najlepiej jest w takim wypadku czekać na różnego rodzaju promocję. Co jednak bardzo ważne, niekoniecznie te, które realizowane są przez sklepy jako ich indywidualne inicjatywy, lecz najlepszym wyjściem jest realizowanie takich zakupów przy dużych, światowych wyprzedażach. Jakich konkretnie? Rewelacyjne promocje na telefony zdarzą się np. podczas takich wyprzedaży, jak black friday, czy też cyber monday. Często telefony zupełnie nowe są sprzedawane nawet o kilkadziesiąt procent taniej.

Czy miejsce ma znaczenie?

Jeśli ktoś chce kupić tani smartfon, oprócz pytania kiedy go kupić, powinno się również zadać pytanie, gdzie go kupić. Jak się bowiem okazuje, znacznie części różnego rodzaju promocje i wyprzedaże urządzają sklepy internetowe niż te stacjonarne. Z tego też powodu warto monitorować sieć i szukać, w co bardziej znanych sklepach różnego rodzaju promocji.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment