Z pewnością niemal każdy posiada w swoim domu internet, a jeśli nie to i tak prędzej czy później będziemy postawieni przed pytaniem, a mianowicie jaki internet wybrać? Na rynku funkcjonuje wielu operatorów internetowych, więc decyzja nie będzie taka łatwa. W ostatnim czasie najpopularniejszy jest przede wszystkim internet w technologii LTE oraz światłowód. Jednak zanim podejmiemy decyzję warto zapoznać się z niektórymi sprawami.

Jaki internet wybrać?

Podejmując decyzje o wyborze internetu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze warto sprawdzić wszystkie dostępne oferty operatorów. Czasami, gdy dodatkowo zdecydujemy się na internet mobilny, stacjonarny, telefon oraz telewizję możemy zaoszczędzić niemałe pieniądze. Wypadałoby również zastanowić się ile możemy zużyć danych w ciągu miesiąca. Oprócz wyżej wymienionych kwestii warto popytać sąsiadów lub znajomych oraz dowiedzieć się, jaka jest najpopularniejsza usługa w naszej okolicy. Możemy również poczytać opinie na forach internetowych. Ostatnią rzecz to możliwość wypróbowania określonej usługi przez krótki czas. W ten sposób możemy sprawdzić szybkość internetu oraz pozostałe parametry.

Internet światłowodowy

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, a mianowicie co to jest internet światłowodowy oraz w jaki sposób działa. Otóż światłowód to łącze internetowe, które wykorzystuje fale świetlne, które są zdecydowanie szybsze od fal radiowych. Światłowód zazwyczaj składa się z rdzenia, którego budowa może być różna. Rdzeń stworzony jest z włókna szklanego, półprzewodnika albo plastiku. Otacza go parę warstw płaszcza. To właśnie w rdzeniu zostają przesyłane informacje. Wyróżniamy światłowody jednomodowe, a także wielomodowe. Ich zaleta to fakt, iż są lekkie, nie iskrzą się, nie nagrzewają się oraz zakłócenia elektromagnetyczne i radiowe są im niestraszne.
Rzesza ludzi zadaje pytanie światłowód czy LTE. Otóż oba rozwiązania są nowoczesne oraz ułatwiają dostęp do sieci w każdych warunkach. Jednak, gdy szukamy internetu domowego warto postawić na światłowód. Natomiast w sytuacji, jeśli często podróżujemy bardziej opłacalny będzie internet LTE.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment